תפריט נגישות

טוראי יחזקאל פואד אברהם ז"ל

יחזקאל אברהם
בן 20 בנפלו
בן נרקיס ושלום
נולד בעירק - בגדד
בג' בשבט תש"ז, 5/10/1946
התגורר בגבעת המורה
התגייס ב-26.1.1964
שרת בנח''ל, חיל הנדסה
יחידה: מרכז אב"כ
נפל בקרב
בכ"ח באייר תשכ"ז, 7/6/1967
במלחמת ששת הימים
מקום נפילה: אל עריש
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ב, חלקה: 11, שורה: 02, קבר: 05.
הותיר: הורים ועשרה אחים ואחיות

קורות חיים

יחזקאל, בן שלום ונרקיס, נולד ביום הכיפורים תש"ז (5.10.1946) בבגדד, בירת עירק. המשפחה עלתה לארץ בשנת 1950. אחרי שיחזקאל סיים את לימודיו בבית הספר היסודי בגבעת המורה, למד בבית הספר המקצועי "עמל" בחיפה והיה חרט - רתך בבית חרושת "פלדות" שבעין חרוד. התגלה כעובד אחראי, מסור, רציני ושקדן לשביעות רצון חבריו לעבודה והאחראים עליו במפעל.

בהגיע עת שירותו לצה"ל, התגייס לנח"ל התעשייתי, ובמסגרת זאת עבד כשנה בקיבוץ "יפתח".חבריו לגרעין אהבוהו על צניעותו, עבודתו המסורה וחברותו הטובה. עם סיום שירותו, חזר ל"פלדות" והתקבל ברצון. חבריו לעבודה מאוד נקשרו אליו, רבים מהם אף בכו כאשר באו לנחם את המשפחה האבלה, כמו-כן הנציחו זכרו בפינה מיוחדת בחדר האוכל במפעל. מזגו הטוב, ונכונותו לעזור ללא ליאות חבבוהו על כל יודעיו. היה מבצע לחבריו עבודות שונות ממתכת לפי צרכיהם ובקשותיהם. מעולם לא סרב לבקשה, תמיד עזר בשקט ובצנעה.קשור מאוד ומסור למשפחה היה יחזקאל, את משכורתו במלואה העביר לעזרת פרנסת משפחתו הענפה. את הדרוש לבית הכין בעצמו: מרפסת, גדר, שער וכו'. את אחיו ואחיותיו הקטנים אהב, טייל איתם, שיחק איתם ודאג להם.

כאשר נקרא לדגל בעת מלחמת ששת הימים, יצא למלא חובתו לעמו ולמולדתו, וביום השלישי לקרבות, הוא כ"ח באייר תשכ"ז (7.6.1967), נפגע מרסיס פגז בקרב שהתחולל מערבה לאל עריש.

יחזקאל הובא לקבורה בבית הקברות הצבאי לשעת חירום בבארי, ולאחר זמן הועבר למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי שעל הר-הרצל בירושלים.

זכרו הונצח בספר "על במותיך חלל" בהבאת הביוגרפיה שלו.

במותו איבדה משפחתו, המונה 11 נפשות, בן מסור, אוהב ותומך.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה